Літній догляд: що кажуть національні тренери провідних брендів
Вікторія Лазурко, національна тренерка Cosmedix
Каріна Балаєва, національна тренерка Starlit (Medik8)
Аліса Онопко, національна тренерка BMED (Is Clinical)
Радецька Лайла, національна тренерка DCL
Марина, національна тренерка Reviderm
Тетяна, національна тренерка Lotana distributon (Rejudicare)
Влітку з’являються фактори, які додатково впливають на стан нашої шкіри. Так, ми про спеку, активну дію сонця та вологість. Тож виникають запитання, що робити зі звичною рутиною. Чи варто придбати новий крем? Чи не нашкодять улюблені кислоти? А що з відлущенням, якщо шкіра жирна та потребує? Словом, треба розібратися.
Тому ми вирішили не просто дати вам загальні поради, а розпитати в національних тренерів брендів-лідерів на ринку, що вони порадять.
Нас цікавило три основних запитання:
1. Чи залишати засоби з кислотами у весняно-літньому догляді?
2. Хімічна чи фізична ексфоліація: що обрати під час активної інсоляції?
3. Чи потрібно вносити зміни в б‘юті-рутину під час весняно-літнього періоду?
Відповіді на всі з них читайте нижче.
Вікторія Лазурко, національна тренерка Cosmedix
1. Чи залишати засоби з кислотами у весняно-літньому догляді?
Так, якщо ваш догляд базується на кислотах, ваша шкіра «знайома» з ними та використання є комфортним — залишаємо в догляді. Але в період активної інсоляції та довготривалого перебування на сонці все ж рекомендуємо прибрати використання кислот на цей час.
А ще не забуваймо про компенсуючі продукти для відновлення шкіри та обов’язково наносимо SPF-захист
2. Хімічна чи фізична ексфоліація: що обрати під час активної інсоляції?
На мою думку, потрібно опиратися на той тип ексфоліанту, який більш комфортний для вас у використанні. Головне, щоб обраний ексфоліант діяв м’яко, при цьому ефективно та безпечно. Якщо вам подобається використовувати фізичні ексфоліанти, це можуть бути абразиви у вигляді рослинних похідних (кісточки, насіння тощо), як, наприклад, у продукті Cosmedix Purity Detox Scrub. Вони досить активно ексфолюють шкіру, але завдяки рослинним абразивам перешкоджають трансепідермальній втраті вологи, не пересушуючи шкіру. Або більш делікатні абразиви — ензимні пудри. Вони підходять для всіх типів шкіри: дають м’якість, рівний тон обличчя, надають шкірі сяйва.
У ролі хімічних ексфоліантів можуть виступати кислоти, ретинол, ензими. Вони відлущують верхній шар шкіри, у такий спосіб забезпечуючи ексфоліацію. Під час використання хімічних ексфоліантів важливо обрати комфортну концентрацію кислот, щоб не травмувати шкіру. Раджу обирати м’які кислоти (AHA, PHA, BHA), що були спеціально розроблені для домашнього використання або ж ензимами.
Про SPF-захист також не забуваємо.
3. Чи потрібно вносити зміни в б‘юті-рутину під час весняно-літнього періоду?
Зі зміною сезонності ми можемо внести корективи у свій догляд, але не суттєво. Якщо ви активно лікуєте шкіру, спеціаліст призначив протокол, і схема догляду вам підходить — рутина залишається незмінною.
Але все ж є кілька базових рекомендацій для весняно-літнього періоду:
— Ретельно очищати шкіру у два етапи.
Перший: гідрофільна олія, бальзам, міцелярна вода. Другий: пінка чи гель для вашого типу шкіри. За допомогою двоетапного очищення ми очищуємо шкіру від залишків SPF-захисту, макіяжу, забруднень і пилу, у такий спосіб попереджуючи закоркованість пор і висипання.
— Зволоження шкіри.
Обов’язково використовуйте зволожувальну маску двічі на тиждень. Якщо цього замало — додайте сироватку чи есенцію на основі гіалуронової кислоти в ранковий догляд, перед SPF-засобом.
— Антиоксиданти в догляді.
Ці чудові компоненти допоможуть вирівняти тон шкіри, захистити шкіру від перших ознак старіння та значно покращують її тон і текстуру. Вітамін С, Вітамін Е, супероксиддисмутаза, ніацинамід, галлат епігалокатехину — шукайте їх у складі косметики.
— Надійний SPF-захист.
Оберіть комфортний протисонцевий засіб і не забувайте його поновлювати.
Каріна Балаєва, національна тренерка Starlit (Medik8)
1. Чи залишати засоби з кислотами у весняно-літньому догляді?
Усі засоби з вмістом кислот від Medik8 можуть залишатись у догляді на весняно-літній період: бренд не використовує високих концентрацій, що дає можливість користуватися кислотними продуктами протягом року. Проте головною умовою їхнього використання є нанесення SPF-крему щоранку та його оновлення протягом дня. Також рекомендуємо застосовувати засоби з вмістом кислот у вечірньому ритуалі, а деяким групам пацієнтів — скоротити їх використання до декількох разів на тиждень.
2. Хімічна чи фізична ексфоліація: що обрати під час активної інсоляції?
Під час активної інсоляції не рекомендовано використовувати засоби з абразивними ексфоліюючими частинками та віддавати перевагу хімічному відлущенню в низьких концентраціях. Проте після активної інсоляції та перед початком ексфоліації потрібно витримати двотижневу перерву для відновлення циклу оновлення клітин шкіри. Протягом цього періоду важливо максимально відновити імунітет шкіри, повернути їй наповненість, зволоженість, рівномірний тон і текстуру. Ідеальним SOS-засобом для цього є маска Ultimate recovery bio cellulose mask. Тримаючи її в холодильнику, ви отримаєте додатковий ефект свіжості та зняття набряків і почервонінь.
*Пам‘ятаємо, що достатня кількість інсоляції для підтримання здоров’я організму є 15 хвилин на день за умовою відкритих 30 % ділянок тіла в безпечні години.
3. Чи потрібно вносити зміни в б‘юті-рутину під час весняно-літнього періоду?
Зміни в догляді кожного пацієнта є індивідуальними. Хоча існує кілька базових рекомендацій:
— Обов’язково очищувати шкіру два рази підряд ввечері толерантними для вашої шкіри засобами, аби прибрати весь накопичений за день бруд. Адже влітку тенденція до забруднення підвищується.
— Використовувати протисонцевий засіб щоранку, а також оновлювати його протягом дня. SPF — це не тільки про «не згоріти», його щоденне застосування допомагає запобігати висипанню, ламкості капілярів, гіперкератозу, пігментації, зморшкам і багатьом іншим проблемам.
— Якщо є пігментація, уже із середини березня варто переходити на SPF-фактор 50 або 50+ (до речі, фактору більше 50+ не існує).
*Також зазначу, що нехтувати протисонцевими засобами для проблемної та/або жирної шкіри через страх надто щільної текстури — велика помилка. Без захисту не мають сенсу й решта етапів рутини. Наразі існує опція мати сироватку, денний крем та SPF-захист в одному засобі — до прикладу, комплексний денний крем Medik8 Daily Radiance Vitamin C.
— Використовувати засоби для регенерації шкіри у вечірньому догляді.
— Слідкувати за зволоженістю шкіри та мати в арсеналі сироватки-бустери, які зволожать епідерміс та запобігатимуть надмірному випаровуванню вологи (зверніть увагу на сироватку Hydr8 B5 Intense).
— Додати засіб із пептидами, який відповідає стану вашої шкіри. Пептиди є чудовими комунікаторами з клітинами шкіри, які відновлюють важливі процеси в ній: вони ідеально доповнюють догляд та мають коригувальну дію без гіперстимуляції.
— Перед введенням ретинолу чи засобів із вмістом кислот обов’язково консультуйтеся зі спеціалістом.
Аліса Онопко, національна тренерка BMED (Is Clinical)
1. Чи залишати засоби з кислотами у весняно-літньому догляді?
Це залежить від стану вашої шкіри, якщо шкіра проблемна або є гіперкератоз, то кислоти можна використовувати протягом усього року. Але треба відповідально ставитесь до свого SPF-захисту та використовувати його щодня (й обов’язково поновлювати впродовж дня). Можна змінити догляд на засоби з меншим вмістом кислот, або скоротити їхнє користування до 2–3 разів на тиждень.
2. Хімічна чи фізична ексфоліація: що обрати під час активної інсоляції?
Для того щоб мати гарний результат, бажано поєднувати хімічну та фізичну. Усе залежить від стану шкіри та бажаного результату. Зазвичай ексфоліація потрібна раз на тиждень. Ми, зазвичай, надаємо перевагу хімічній.
3. Чи потрібно вносити зміни в б‘юті-рутину під час весняно-літнього періоду?
Потрібно. Температура вища, щільні текстури будуть неактуальними, тож краще перейти на сироватки або емульсії. Також обов’язково підвищити рівень SPF-захисту та оновлювати його кожні дві години.
Радецька Лайла, національна тренерка DCL
1. Чи залишати засоби з кислотами у весняно-літньому догляді?
Так. Можна мати кислоти в сонячну пору. Не варто забувати, що є певні території, мешканці яких цілий рік мають справу з активною інсоляцією. Чи протипоказано їм використовувати активи, а саме кислоти, — ні.
Але використовуючи кислоти в літньо-весняну пору, пам‘ятаємо, що чутливість шкіри збільшується, адже сонце — агресивний чинник на шкіру. Саме тому при переході на більш сонячну погоду може виникнути потреба обрати більш м‘які варіанти або зменшити кратність використання. Але й це індивідуально, орієнтуємося на власні відчуття шкіри: чи їй не «забагато» активів.
Зауважте також, використовуючи активи в літню пору, не варто нехтувати правилами використання SPF:
• використовуємо на щоденній основі;
• це має бути окремий SPF-засіб, а не BB-крем з SPF;
• наносимо потрібний об‘єм;
• поновлюємо;
• індекс захисту має бути мінімальний — 30, а бажано 50.
2. Хімічна чи фізична ексфоліація: що обрати під час активної інсоляції?
Ми радимо обирати хімічну ексфоліацію. Фізична ексфоліація несе більший подразнювальний потенціал, вона не є рівномірною, може бути більш травматична. На відміну від хімічної, де ми можемо підібрати необхідний засіб для жирної, пористої, резистентної шкіри, так і для тонкої, чутливої чи з куперозом.
3. Чи потрібно вносити зміни в б’юті-рутину під час весняно-літнього періоду?
Я раджу, найперше, орієнтуватися на потреби вашої шкіри. Чи обов’язково змінювати догляд залежно від пори року? Ні. Чи потрібно змінювати догляд залежно від зміни потреб шкіри? Так.
Зазвичай влітку шкіра може «бажати» легшого зволоження, тому ми змінюємо зволожувальний засіб на легшу текстуру.
Якщо ви раніше не використовували засоби з SPF або нехтували деякими нюансами їхнього використання, то весняно-літня пора — саме час опанувати звичку правильно використовувати SPF у своєму догляді.
Марина, національна тренерка Reviderm
1. Чи залишати засоби з кислотами у весняно-літньому догляді?
Будь-яка група активних речовин обирається з огляду на співвідношення користі та можливої шкоди, і кислоти не є виключенням. Тому, по-перше, якщо йдеться про використання високомолекулярних кислот (наприклад, РНА-кислоти) або суміші кислот із рН нижче 3,8 для корекції мікробіоти, зниження чутливості шкіри, зволоження тощо — тоді немає причин для відмов і використання продуктів із такими кислотами є цілком доцільним.
Також, якщо, наприклад, у вас головна проблема гіперкератоз, жирна шкіра, і ви з різних причин (медичних, персональних) не можете або не бажаєте використовувати інші абляційні методики, тоді використання кислот для пілінгів також доречне. Але потрібно пам’ятати, що можна досягнути цілей іншими методами також:
— апаратні (мікрокристалічна дермабразія, лазерне шліфування, алмазна шліфовка тощо);
— ацидні масажі або патчі;
— ензимні пілінги (найм’якший варіант).
З рештою продуктів і процедур із кислотами краще почекати осінньо-зимового сезону, коли й шкіра буде готова та сонце буде менш активним.
2. Чому надати перевагу: хімічній чи фізичній ексфоліації під час активної інсоляції?
Під час активного сонця найкраще обирати мʼякі бережливі процедури. Насамперед це застосування ензимних пілінгів, продуктів із біоміметичними пептидами такими як perfection peptide P3, або мікрокристалічну дермабразію в щадному режимі.
У будь-якому випадку, вкрай важливі протисонцеві продукти з відповідним ступенем захисту. А активну ексфоліацію краще перенести на інший час.
3. Чи потрібно вносити зміни в б‘юті-рутину під час весняно-літнього періоду?
Звісно. Рутинний догляд має дещо видозмінитися.
По-перше, це використання протисонцевих продуктів або збільшення ступеня захисту. Адже надмірне сонце є головним шкідливим фактором, що відповідає за понад 80 % видимих ознак старіння шкіри.
По-друге, влітку варто знизити ліпідний індекс продуктів (жирні креми замінити на звичайні, звичайні креми на легкі, легкі на флюїди). Адже більш жирні продукти, які ми використовуємо для захисту взимку, стають некомфортними, перешкоджають потовиділенню, швидше окислюються під сонцем і збирають на шкіру пил і полютанти.
І третє, влітку шкіра легше втрачає вологу, більше пітніє, а також може змінитися рівень пігментації. Тож потрібно скорегувати ці процеси додаванням або заміною продуктів у домашньому догляді.
Reviderm якраз розробляє свої лінійки з оглядом на зручну сезонну зміну продуктів під потреби шкіри. В асортименті понад 300 продукті, тож завжди можна підібрати індивідуальний догляд на будь-який смак і сезон.
Тетяна, національна тренерка Lotana distributon (Rejudicare)
1. Чи залишати засоби з кислотами у весняно-літньому догляді?
Якщо кислоти регулярно є у вашому догляді впродовж року, не варто повністю відмовлятися від них влітку. Але раджу перенести їх у вечірню рутину, а також не використовувати, коли ви на морі чи в горах — тобто під дією активного сонця.
Серед асортименту Rejudicare є чимало засобів із невеликим відсотком кислот у складі, усіх їх можна спокійно додавати в рутину:
— Тонік Pore Solution — для жирної шкіри — на все обличчя, комбінованої — на Т-зону.
— Сироватка 2CRM Sal — можна наносити як точково, так і на все обличчя для корекції запалень.
— Відлущувальний гель Exfobrite з гліколевою та мигдальною кислотами — дуже багатофункційний для будь-якого типу шкіри. Наносити щоденно на ніч для вирівнювання рельєфу та кольору шкіри.
— Зволожувальний крем Emolia — кислоти в складі стимулюють вироблення гіалуронової кислоти та додатково відлущують.
— Освітлювальний крем Illumin — діє делікатно, але ефективно. Завдяки альфа-арбутину, гліколевій кислоті, ніацинаміду та пептидам за 2–3 тижні вже можна побачити результат.
2. Хімічна чи фізична ексфоліація: що обрати під час активної інсоляції?
Я б рекомендувала все ж м’які хімічні ексфоліанти з невеликим відсотком кислот, які не будуть надто подразнювати шкіру.
3. Чи потрібно вносити зміни в б‘юті-рутину під час весняно-літнього періоду?
Влітку надважливо особливу увагу приділяти ретельному очищенню та засобам з SPF. А також мастхевом мають стати продукти з фотозимами. Чим активніше сонце, тим більше руйнуються ДНК-клітини, а отже ми швидше старіємо. Фотозими ж допомагають відновлювати пошкоджені ДНК на 90 %. А ще вони профілактують скорочення теломер. (Чим коротші теломери, тим ми теж швидше старіємо).
У нашому асортименті є Сироватка з вітамінами С, Е та феруловою кислотою, яку я дуже раджу додати в літню рутину. Ферулова кислота, зокрема, активізується саме під дією сонця.
Журнал
13/06/2023