Статті

Геній зволоження: що треба знати про гіалуронову кислоту 

зморшки
тьмяність

Один з найвідоміших компонентів косметичних засобів і найпопулярніший активний інгредієнт на FABO у 2023 році – гіалуронова кислота, яку скорочено та лагідно ще називають гіалуронкою.

Зміст
1.

Що це?

2.

Історія походження

3.

Кому і коли потрібно?

4.

Добірка засобів з гіалуроновою кислотою

Розповідаємо, що це за чудодійний компонент, як його винайшли, чим зумовлена популярність і кому він потрібен у догляді (спойлер – усім).

Що це?

Гіалуронова кислота та її “коронна” функція зволоження, напевно, найвідоміший компонент у світі косметології.

ГК – складова людського організму, а її основне призначення – підтримувати водний баланс тканин і брати участь в процесах вироблення колагену й еластину. Цей природний полісахарид входить до складу більшості клітин нашої шкіри, слизових, хрящів і суглобів. Саме тому звʼязувати й утримувати вологу в організмі гіалуроновій кислоті вдається бездоганно.

До речі, у чистому вигляді ГК – це порошок, який перетворюється на гель після змішування з водою.

Історія походження

Термін зʼявився відносно нещодавно – у 1934-му. Тоді вчені Карл Меєр і Джон Палмер в журналі Journal of Biological Chemistry вперше згадали незвичайний очищений полісахарид, виділений зі склоподібного тіла бичачого ока. Нову речовину назвали гіалуроновою кислотою (від грец. Hyalos – склоподібний і англ. Uronic acid – уронова кислота).

Наступні десять років ГК знаходили у всіх тканинах хребетних, істотно переважаючи в суглобовій рідині, пуповині, склоподібному тілі ока тварин. А також – змогли виділити у чистому вигляді та почали застосовувати у косметології.

Звідки така популярність гіалуронової кислоти у косметологічних засобах?

Бʼємося об заклад, що цей інгредієнт у складі точно є принаймні в одній з ваших доглядових баночок.

Найперша причина популярності – це, звісно, неоціненні властивості гіалуронової кислоти, що одночасно є найпопулярнішими потребами шкіри: збереження вологості, згладження тонких ліній, насичення і надання пружності, а ще заспокоєння. Також гіалуронова кислота має легку консистенцію, що дозволяє легко вбиратися в шкіру без відчуття тяжкості чи липкості. А дієвість підтверджена науковим фактом – ГК здатна утримувати у 1000 разів більше води, ніж її власна маса.

Проте не менш важливу роль у популярності ГК відіграє її доступність і відсутність протипоказань – цей компонент нетоксичний, підходить всім типам шкіри, не викликає алергічних чи будь-яких негативних реакцій та стовідсотково забезпечує ефект. Тому виробники активно використовують цей інгредієнт у своїх продуктах, а покупці із задоволенням додають у кошик засоби, де у складі є ГК.

Кому і коли потрібно?

Насправді гіалуронова кислота підходить і потрібна широкому колу людей. До 25 років ГК у складі засобів для догляду підтримує рівень вологи у шкірі та запобігає виникненню зморщок, а після 25 років ще й ефективно насичує шкіру, розгладжує тонкі лінії та сприяє еластичності. Гіалуронова кислота зазвичай підходить для різних типів шкіри, включаючи суху, нормальну, комбіновану та чутливу шкіру.

ГК має різну молекулярну масу, що може вплинути на її здатність проникати в шкіру та впливати на певні шари.

Низькомолекулярна ГК (LMW-HA) має менші молекули і може легше проникати в шкіру, що робить її ефективною для покращення гідратації та еластичності шкіри. Це може допомогти зменшити появу тонких ліній і зморшок. 

ГК із середньою молекулярною масою (MMW-HA) може допомогти забезпечити структуру та підтримку шкіри, покращуючи пружність та еластичність. 

ГК з високою молекулярною масою (HMW-HA) працює як захисний бар’єр на поверхні шкіри, допомагаючи утримувати вологу, це покращує гідратацію та пружність шкіри, що може зменшити появу тонких ліній і зморшок.

Низькомолекулярна гіалуронова кислота зазвичай дорожча, ніж високомолекулярна, оскільки вимагає більш складного процесу виробництва.

Добірка засобів з гіалуроновою кислотою

Medik8 - Зволожуюча сироватка з гіалуроновою кислотою.

Найпопулярніша зволожуюча сироватка в асортименті Medik8. Окрім гіалуронової кислоти, сироватка збагачена вітаміном В5 для покращення утримання вологи в шкірі та її регенерації. Завдяки цьому шкіра насичується водою і виглядає помітно зволоженою, пружною та відновленою.

Dr. Barbara Sturm - Сироватка з гіалуроновою кислотою

Один з фундаментальних продуктів в лінії догляду за шкірою від бренду. Сироватка забезпечує неперевершене зволоження і швидко освіжає шкіру. Довгострокова дія охоплює інтенсивне зволоження і зменшення проявів дрібних зморщок. Можна використовувати як лікування для відновлення після перельоту і також щоб мінімізувати наслідки впливу сонця.

iS Clinical - Зволожуюча сироватка для обличчя

Призначена для зволоження та пом'якшення шкіри у будь-якому віці. Унікальна, продумана комбінація з вітамінів, антиоксидантів, природних абсорбентів та натуральних рослинних екстрактів не просто інтенсивно живить та зволожує епідерміс, а й ліквідує бактерії, а також прискорює загоєння мікротріщин та порізів.

COSMEDIX - Сироватка з гіалуроновою кислотою

Цей підсилювач гіалуронової кислоти глибоко зволожує суху шкіру за допомогою суміші гіалуронової кислоти, ніацину і фруктової води ківі. Всього лише кілька крапель і ця розкішна сироватка миттєво освіжає і швидко вбирається в шкіру, не залишаючи нічого, крім зволожуючого ефекту, рівного кольору обличчя і яскравого сяяння без липкої плівки.

Lavande - Зволожуюча сироватка

Сироватка містить у своєму складі чотири види гіалуронової кислоти. Вона підвищує синтез природного колагену у шкірі, тим самим розгладжує зморшки, повертає шкірному покриву пружність, чинить потужну антивікову дію, має ранозагоювальні властивості, покращує колір обличчя та дарує шкірі природне сяйво молодості.

Theramid - Зволожувальна сироватка проти зморшок

Містить гіалуронову кислоту нового покоління з різною молекулярною масою, здатною проникати у глибші шари шкіри, омолоджувати її зсередини та забезпечувати оптимальне зволоження поверхні, допомагаючи втягувати та утримувати вологу.

Comfort Zone - Бустер-гіалуронова кислота

Концентрований засіб із трьома видами гіалуронової кислоти, що забезпечує комплексне зволоження шкіри, зберігаючи вологу на різних її рівнях та скорочуючи ознаки старіння шкіри.

Phyto-C - Зволожуюча сироватка для обличчя

Зволожуюча сироватка Hyper Hydrate - це ефективний засіб для уповільнення старіння шкіри, її явного омолодження та активного відновлення. Розроблена з використання запатентованої технології, що поєднує гіалуронову кислоту з трьома різними молекулярними масами, а це дозволяє впливати на різні шари зневодненої шкіри.

REVIDERM - Сироватка для обличчя "Інтенсивне зволоження 24 години"

Регулююча 24-годинна зволожуюча сироватка розроблена спеціально для регулювання природної зволоженості шкіри шляхом насичення вологою та її утримання. Унікальна формула засобу допомагає збільшувати кількість амінокислот, внаслідок чого шкіра стає максимально зволоженою. Працює інтенсивніше за рахунок великої концентрації активних речовин. 

Q+A - Сироватка для обличчя з гіалуроновою кислотою

Формула з гіалуроновою кислотою, бетаїном та біосахаридом глибоко зволожує шкірний покрив і утворює захисний бар'єр, що перешкоджає втраті цінної вологи, а також розгладжує вікові та мімічні зморшки. Крім того, сироватка відрізняється заспокійливими та освіжаючими властивостями, допомагає позбутися неприємного відчуття сухості та стягнутості.

Dermalogica - Сироватка "Циклічне зволоження шкіри"

Засіб забезпечує миттєве зволоження, відновлення шкіри зсередини, врівноваження мікробіома і запобігання зневоднення. Сироватка використовує покращену форму гіалуронової кислоти для глибокого проникнення в поверхню шкіри, щоб забезпечити інтенсивне зволоження, робить шкіру більш еластичною та сяючою.

MZ Skin - Мультимолекулярна зволожуюча сироватка

Висококонцентрована сироватка з гіалуроновою кислотою, що містить 5 видів гіалуронової кислоти у фірмовому зволожуючому комплексі. Потужні активні компоненти чинять протизапальну дію, зменшують почервоніння та подразнення, а також рубці. Результат – доглянута, зволожена шкіра із захистом від запалень, а також посиленим водним бар'єром.

Опубліковано в

Журнал

Дата створення

26/12/2023