Статті

Естетика frazzled woman: тренд, якому ми іноді всі відповідаємо 

Зміст
1.

З English Woman зрозуміло. А що таке "frazzled"?

2.

Чому зʼявився цей тренд і як ідеальна картинка виходить з моди?

3.

Як тренд виявляється у догляді за собою?

4.

Чим надихнутися на образ frazzled english woman?

Цієї осені TikTok підкорює несподіваний тренд — frazzled english woman. Він точно сподобається фанатам фільмів “Щоденник Бріджит Джонс” чи “Диявол носить Prada”, бо образи головних героїнь детально передають естетику “втомленої англійки”. Що означає тренд, чому виник і як проявляється у догляді за собою — розбираємося у статті.

З English Woman зрозуміло. А що таке "frazzled"?

Дослівно “frazzled” можна перекласти як “втомлена, вимотана”. Саме так виглядає представниця тренду — дещо розтріпане волосся, відсутній або мінімальний макіяж, мʼякий та комфортний одяг (пальта, шарфи, светри), що не метчиться за кольорами чи фасонами. Її вигляд відходить від інстаграмної естетики, часом навіть здається трохи недбалим. Однак у цьому і є особливість тренду — він романтизує природність і недосконалість. Підкреслює, що наша втома і відмова від гонитви за ідеальним зовнішнім виглядом теж можуть бути красивими.

Так головний меседж тренду — важливість турботи про себе, відмова від нездорового перфекціонізму та переосмислення стандартів, які вимагають бути ідеальними.

Чому зʼявився цей тренд і як ідеальна картинка виходить з моди?

Такі тренди, як “frazzled english woman” зазвичай виникають на противагу — мода втомлюється від “успішного успіху” та ідеальної картинки, яку часто транслюють нещиро. Хіба може бути наше життя постійно бездоганним?

Виникнення тренду “frazzled english woman” могли спровокувати торішні тенденції “clean girl” чи “office siren”. Естетика “clean girl” пропагувала натуральність без жодних вад, світлі відтінки в образах, “зализані” зачіски та сяйливу шкіру без недоліків. А “office siren” — це сексуальна й упевнена classy жінка. Вона носить обтислі сорочки, спідниці-олівці, приталені жакети та гостроносі туфлі. Обидва тренди вимагають зусиль, аби відповідати стандартам стилю, тоді як “вимотана англійка” — ні. Вона дозволяє собі проспати та не встигнути зробити укладку, одягнути непопрасовану кофтину та не ховати манікюр, де стерся лак на кількох нігтях. Саме ця недосконалість — в основі тренду, що повністю протилежний до тогорічних тенденцій.

Чи не вперше актуальним став образ, що дозволяє трохи посміятися над собою та отримувати задоволення від справжнього життя.

Як тренд виявляється у догляді за собою?

У б'юті-сфері тренд “frazzled english woman” також відображає природність і мінімалізм на противагу ідеї бездоганної краси та доглянутості, яку часто нав'язують соціальні мережі. Це тренд, де зовнішній вигляд не підлаштовується під стандарти ідеальності, а догляд за шкірою стає більш простим і практичним, аніж декоративним.

Мінімум макіяжу (часто це лише дещо розмазана яскрава помада), проста бʼюті-рутина, відсутність укладки та часом навіть нерозчесане волосся — жінки дозволяють собі виглядати так, як вони насправді почуваються.

“Frazzled english woman” підкреслює, що життя іноді буває хаотичним, і догляд за собою не повинен бути стресом.

Чим надихнутися на образ frazzled english woman?

Естетику “виснаженої жінки” можна спостерігати в таких стрічках: «Щоденник Бріджит Джонс» з Рене Зеллвегер у головній ролі, «Диявол носить Prada» з Енн Гетевей, «Труднощі перекладу» зі Скарлетт Йоганссон, «Маленькі жінки» з Сіршею Ронан, «Реальна любов» з Кірою Найтлі та «Відпочинок за обміном» з Кейт Вінслет.

Опубліковано в

Журнал

Дата створення

9/10/2024