Статьи

Як досягти омріяного стану ресурсу: чому рутинні звички важливі

Пригадаймо, що ми робимо, коли відчуваємо втому? Переважно, штучно притуплюємо своє відчуття, соромимось, недооцінюємо та ігноруємо, допоки не настане той самий момент, у якому тіло дає збій. Але як дозволити собі відпочинок, якщо навколо стільки людей, яким точно «важче за мене»?

Інтенсивність життя в кожного різна, тому найбільш цінною навичкою є вміння не порівнювати себе з іншими — орієнтуватись на власне самопочуття і вчасно робити чекап організму. Тому що втома може відчуватись не лише через вплив зовнішніх факторів. 

Як говорить співзасновниця та візіонерка мережі Smartass Катерина Кузьменко, «якщо відпочинку немає в моєму Google-календарі, він так і не відбудеться». Тож для початку потрібно дозволити собі відпочинок і робити це систематично. 

Інколи варто ухвалити вольове рішення й зізнатися собі та колегам, що потребуєш позапланових вихідних. Мінімум гаджетів і більше сну, час наодинці з собою та розмірене планування завдань за пріоритетністю.

Якщо все ж взяти вихідний немає можливості, спробувати піти на роботу іншою дорогою, випити вранці чай замість кави, змінити звичний формат тренувань на абсолютно протилежний. Для розвантаження від думок варто знайти час на масаж, на улюблену маску для обличчя, яка подарує шкірі нове дихання. Звернути увагу на стан свого волосся, довіритись консультанту FABO і спробувати щось нове. 

Про звички вже написано багато. А от про ритуали — менше. Ці терміни інколи використовують як синоніми, що не зовсім правильно. Деякі ритуали мають значно більше значення, ніж може здаватись. 

Агата Крісті, наприклад, написала свої найкращі романи за поїданням яблук у ванній. Бетховен, коли зранку готував каву, відраховував рівно 60 зерняток на чашку. Давні римляни часів Цезаря мали церемонію першого гоління — так звана depositio barbae. Усі ці процеси здаються дурними. Але завдяки ним ми повертаємось у стан невимушеності. Часто у спосіб, зрозумілий тільки нам. 

Тож, окрім базових потреб організму у сні, збалансованому харчуванні, спорті та догляді – спробуй створити власні ритуали, щоб у будь-якому настрої — почуватись fabulous! 

Опубликовано в

Журнал

Дата создания

2/10/2024