Статьи

Что нужно знать об азелаиновой кислоте

акне ру
чутливість
розацеа
купероз

Які види кислот ви знаєте: саліцилова, молочна, гліколева? А як щодо азелаїнової?


Коли йдеться про боротьбу за чисту гладеньку шкіру, про цей компонент згадують не досить часто. Хоч, ми вважаємо, дарма.

Содержание
1.

Що таке азелаїнова кислота?

2.

Яка різниця між кислотами AHA, BHA та азелаїновою?

3.

Який ефект дає азелаїнова кислота?

4.

Засоби з азелаїновою кислотою

Що потрібно знати про азелаїнову кислоту (Фото-4)

Завдяки своїй універсальності, ефективності та делікатній дії — її точно варто мати в арсеналі. Особливо для тих, хто має розацеа, акне та темні плями.

Розбираємося, у чому її особливість та який результат можна отримати.

Що таке азелаїнова кислота?

Азелаїнова кислота — це сполука, яка природно міститься в пшениці та ячмені, а також у мікробіомі нашої шкіри. (Погодьтеся, якщо речовина природно є на нашій шкірі, то сумніватися в її користі аж ніяк не варто.) Але для косметичних засобів використовується лабораторно сконструйована форма через більшу стабільність та ефективність.

Її дія спрямована на пригнічення шкідливих елементів на верхніх шарах шкіри і всередині них. Але в дуже м’який і максимально безпечний спосіб. Саме тому її особливо рекомендують власницям чутливої шкіри та навіть вагітним.

Що потрібно знати про азелаїнову кислоту (Фото-5)

Яка різниця між кислотами AHA, BHA та азелаїновою?

Загалом і AHA, BHA та азелаїнова кислота мають спільні риси. Усі вони чудові ексфоліанти та гарно працюють із запаленнями. Проте азелаїнова відлущує куди делікатніше (такого ефекту, як після саліцилової ви тут не отримаєте), та водночас, якщо йдеться про помітне покращення нерівного тону, гладкість шкіри та проблеми із чутливістю — вона забирає перше місце.

Ви навіть можете спробувати поєднувати ці види кислот в одній рутині. Це стане суперрішенням для розв'язання багатьох проблем зі шкірою: від висипань до нерівного тону шкіри та вікових проблем. Але спочатку, звісно, порадьтеся з експертами, щоби підібрати правильну формулу догляду саме для вас.

Що потрібно знати про азелаїнову кислоту (Фото-6)

Який ефект дає азелаїнова кислота?

Азелаїнова кислота — багатофункційний інгредієнт для догляду за шкірою:
— Бореться з акне: кислота має антибактеріальні властивості та працює саме із бактерією P. acnes, яка і призводить до появи вугрів.
— Очищує пори: м’яко відлущує, завдяки чому пори лишаються чистими й чорні цятки менш помітні.
— Вирівнює тон шкіри: а саме пригнічує фермент, який призводить до пігментації.
— Покращує текстуру шкіри: азелаїнова кислота просто чудово працює на гладкість шкіри.
— Лікує розацеа: шкіра з розацеа й так досить чутлива, тож азелаїнова кислота саме той варіант, що допоможе в найніжніший спосіб зменшити запалення.
— Дає антиоксидантний ефект: підтримує здоров'я шкіри в довгостроковій перспективі, допомагаючи запобігти пошкодженню вільними радикалами.

Що потрібно знати про азелаїнову кислоту (Фото-7)

Засоби з азелаїновою кислотою

Опубликовано в

Журнал

Дата создания

8/08/2023