Статьи

Бьюти-рутина: что нужно знать о каждом шаге в уходе за лицом

Розповідаємо, що таке етапи в бʼюті-рутині, навіщо вони потрібні та яка кількість кроків у догляді за шкірою обличчя вважається найбільш оптимальною.

Содержание
1.

Навіщо доглядати за шкірою поетапно?

2.

Скільки буває етапів?

3.

Яка кількість етапів найбільш оптимальна?

4.

Очищення

5.

Тонізація

6.

Сироватка

7.

Зволоження

8.

SPF-захист (ранок)

9.

Догляд за шкірою навколо очей

Навіщо доглядати за шкірою поетапно?

Здоровʼя, зовнішній вигляд та стан нашої шкіри напряму залежить від системного догляду за нею. Дейлі-бʼюті-рутина або ж щоденний догляд за шкірою не може складатися з одного кроку, адже єдиного засобу, який одночасно й очистить, і протонізує, і вирішить окремі (а вони в кожного індивідуальні!) проблеми шкіри, і зволожить, і захистить обличчя поки не існує (хоч виробники дуже стараються). Отже, все просто – різні етапи виконують різні функції. І кожна з них важлива та впливає на загальний результат. 

Скільки буває етапів?

Свого часу серед адептів догляду за обличчям популярності набирали різні доглядові системи – хтось активно просував концепцію швидкого та простого догляду в чотири етапи (очищення-тонізація-зволоження-захист), а хтось наголошував на тому, що шкіра потребує набагато більше кроків у бʼюті-рутині – демакіяж, очищення, ексфоліація, тонізація, есенція/міст, сироватка, маска, догляд для шкіри навколо очей, крем, SPF-захист, догляд для губ, догляд для шиї та зони декольте. Звісно, багато з цих кроків необхідні лише за окремої потреби шкіри, а до деяких вдаються не на регулярній основі. Але суть незмінна – кожна шкіра унікальна, а кількість етапів у бʼюті-рутині залежить від ваших потреб.

Яка кількість етапів найбільш оптимальна?

Єдиної істини не існує, адже, не втомлюємось повторювати – все індивідуально. Проте, у FABO ми рекомендуємо 6-етапний догляд, що включає: очищення, тонізацію, цільове вирішення проблем шкіри (сироватку), зволоження, захист (вдень), а також догляд за зоною навколо очей. 

Очищення

Базовий і надважливий крок, що очолює будь-яку систему догляду з будь-якою кількістю етапів. Чому ж так важливо очищати шкіру? Пил, себум, декоративна косметика та багато інших забруднювачів щодня потрапляють на шкіру обличчя, пори закорковуються, і з часом провокують появу чорних цяток, висипань та комедонів. Вечірня рутина передбачає демакіяж+очищення, у ранковій – достатньо лише очищення. Також важливо підібрати очищувальний засіб до свого типу шкіри. 

Окей, але ж у кожного є той самий знайомий, який вмивається лиш однією водою і все добре, чи не так? Насправді ніякої користі, а тим паче якісного очищення вмивання водою для шкіри не несе. Очищувальні засоби, на відміну від води, містять спеціальні інгредієнти, що ефективно розчиняють та видаляють забруднення, макіяж та себум, дбають про рН шкіри, а також можуть містити антиоксиданти, зволожувачі, екстракти рослин та інші речовини.

Тонізація

Етап, доцільність якого часто викликає чимало запитань. А все тому, що тонізація допомагає відновити природний рівень рН шкіри, що порушується під час очищення, а його ми не можемо відчувати сенсорно.

PH - це міра кислотно-лужного балансу на поверхні шкіри, її показник коливається від 0 до 14 (0 - кисле значення, 14 - лужне). Здорова шкіра має менш кислотне середовище (зазвичай pH 4.7-5.75), це допомагає зберігати бар'єрну функцію, запобігаючи втраті вологи та захищаючи від зовнішніх чинників. Багато очищувальних засобів мають легкий лужний ефект, що може збільшити pH шкіри, і як тільки він не в нормі, то сухість і стягнутість шкіри швидко нагадають про своє існування. Основна функція тонера – відновлення балансу, але також він може зволожувати, заспокоювати чи регулювати шкіру – тут вже слід обирати за вашими потребами.  

Сироватка

Етап, який на відміну від тонізації, передбачає суто індивідуальний підхід. Річ у тім, що сироватка це продукт з високою концентрацією активних інгредієнтів – він призначений для вирішення конкретної проблеми шкіри. Головна “фішка” сироватки в її легкій консистенції та молекулярній вазі, що дозволяє працювати на глибині шкірних шарів, де вони мають більший вплив. Антиоксиданти, пептиди, вітаміни чи гіалуронова кислота – варіацій формул для вирішення конкретних проблем шкіри безліч. Тому в боротьбі зі зморшками, пігментацією чи втратою вологи важливо не забувати про цей етап у своїй бʼюті-рутині.

Зволоження

Основа основ, що потрібна всім і завжди. Крем не просто зволожує шкіру, він немов “запаковує” всі попередні маніпуляції зі шкірою обличчя, забезпечуючи результат від виконаного догляду, а також захищає її перед виходом у світ чи нанесенням макіяжу. Тут також надзвичайно важливою є правильність підбору засобу до типу шкіри, а ще – до часу використання. Денний і нічний крем, наприклад, ду-у-уже різні за функціоналом. Легкий і зволожувальний денний крем часто містить ще й функцію захисту від сонячних променів, тоді як щільний та більш концентрований нічний крем відповідає за активне відновлення та регенерацію шкіри під час сну.

SPF-захист (ранок)

Етап, про важливість якого хочеться нагадувати особливо часто. Багатьом здається, що від впливу сонця слід оберігатися на літньому відпочинку, але ультрафіолетові промені підстерігають щодня у денний час, незважаючи на погоду чи пору року. Так-так, навіть восени та взимку, навіть у мороз чи похмурий день. Ультрафіолетове випромінювання може завдати шкоди ДНК клітин шкіри, що може призвести до розвитку раку шкіри, передчасного старіння, почервонінь та пігментації. Той випадок, коли йдеться не лише про вигляд шкіри, а й про її здоровʼя. Саме тому рекомендуємо ніколи не пропускати цей етап у своїй ранковій бʼюті-рутині, а також дбати про ретельне очищення від SPF у вечірній.

Догляд за шкірою навколо очей

Окремим етапом виділяємо і піклування про ніжну та вибагливу шкіру навколо очей, що першою видає ознаки втоми, а також вікові зміни на обличчі. Ця ділянка тонка та вразлива, товщина епідермісу тут в 4 рази менша, ніж на інших зонах обличчя. Шкіра в області очей не містить потових і сальних залоз, саме тому тут першими зʼявляються зморшки, набряки, тьмяність та втрата еластичності. Косметологи радять розпочинати догляд за зоною навколо очей приблизно у 25 років. А ось обовʼязковим цей етап у вашій бʼюті-рутині має бути після 40 років.    

Саме такої етапізації догляду за шкірою обличчя рекомендуємо дотримуватися на щоденній основі. Найголовніше – регулярність, правильно підібрані засоби до типу шкіри, а також задоволення від вашої дейлі-бʼюті-рутини.

Опубликовано в

Журнал

Дата создания

18/01/2024