Статті

Мікробіом шкіри: що про нього треба знати

Ви чули про мікробіом людини? Не здивуємося, що багато хто бачить цей термін уперше. Проте препарати для збалансування мікробіому вже використовуються в сучасних медицині й косметології. З цієї короткої статті ви дізнаєтеся, що таке мікробіом та чому його стан важливий для здоров'я шкіри.

Зміст
1.

У нас живуть трильйони бактерій

2.

Мікробіом шкіри — світ на поверхні нас

3.

А що з поганими бактеріями?

4.

Наслідки на обличчі

5.

Прищі: хто винуватий та як їх позбутися

6.

Пробіотики та пребіотики в косметології: чому це працює

У нас живуть трильйони бактерій

Шоковані? Ще б пак! Адже змалку нас вчили боротися з бактеріями, стверджували, що вони — збудники хвороб, а отже, наші вороги... Правда в цьому твердженні, безперечно, є. Але з розвитком технологій науковці здобули нову інформацію та здійснили відкриття, які змінили методи в медицині й косметології.

Мікробіом шкіри — світ на поверхні нас

Яка ж ситуація з бактеріями насправді? Кишечник людини, інші органи та шкіра — домівка гігантських колоній бактерій. На кожну нашу клітину припадає приблизно 10 клітин мікроорганізмів, побачити яких можна лише під мікроскопом. Світ, що живе на нас, наука називає мікробіомом шкіри. Безпосередньо пов’язаним із ним вчені вважають мікробіом кишечника. 

А що з поганими бактеріями?

Із трильйонів бактерій, що нас населяють, небезпечними є десь приблизно 100. Це майже так, як у людському суспільстві, — є законослухняні громадяни й не зовсім. Але й серед когорти цих «поганих хлопців» не всі — жахливі злочинці. Переважно одні й ті ж самі бактерії можуть бути як корисними, так і небезпечними. Усе залежить від балансу, який вчені називають гомеостазом. Це означає, що коли вся ця екосистема живе в гармонії, наш організм здоровий, а шкіра — гладенька, пружна та свіжа.

Наслідки на обличчі

Якщо мікробіом шкіри порушується, вона може ставати занадто сухою або навпаки, надміру жирною, починає рано старіти або навіть хворіти. Доведено, що з віком людини мікробіом шкіри зазнає змін. Наприклад,  число бактерій Streptococcus у молодих жінок куди менше, ніж у старших, отже, шкіра більш дорослих жінок вразливіша.

Усім відомі такі захворювання, як акне, екзема, псоріаз, розацеа та себорея. Спричинюють їх багато різних порушень у роботі організму, але, безперечно, всі вони мають зв’язок із мікробіомом. 

Окрім того, неправильний догляд, стреси, неякісне харчування, зіпсована екологія, алергени, вплив ультрафіолету, зловживання косметикою та гігієнічними процедурами — все це спричинює порушення мікробіому шкіри. 

Прищі: хто винуватий та як їх позбутися

Найпоширеніші захворювання шкіри, властиві переважно молодим людям, — акне або прищі. Якщо ви вважаєте, що прищі з’являються через якийсь один мікроб, то все не так просто. Акне спричинює ціла міжмікробна взаємодія. Вона працює, як справжня банда. Щоби знешкодити це злочинне для здоров’я угрупування, треба докласти зусиль. Важливо, щоб людині, яка страждає від прищів, правильно поставили діагноз та призначили ефективне лікування всього організму. Звичайно, до комплексу мають бути включені засоби для відновлення мікробіому шкіри, вони сприятимуть її одужанню. 

Пробіотики та пребіотики в косметології: чому це працює

Отже, хороша новина. Сучасна косметологія вже має ефективні засоби для збалансування мікробіому. Що це таке? 

  • Пробіотики – живі бактерії, корисні для людського організму. Вони приєднуються до бактерій,  які вже живуть на шкірі, та захищають її від негативних впливів. Ну просто як команда порятунку з фільмів супергероїки. 

  • Пребіотики – «поживні речовини» для корисних людині бактерій. Тут все, як у людей: поїли – зміцніли, виросли, розмножилися. Що більше корисних бактерій, то ефективніше вони витісняють патогенну мікрофлору, а отже, збільшують здатність шкіри опиратися небезпекам. Висновок простий: дружні нам бактерії потрібно годувати, адже вони – наші охоронці.

 

Креми та гелі з пребіотиками і пробіотиками поліпшують стан шкіри хворих на акне, екзему, псоріаз, себорею. Пребіотики також активно використовують в антивікових кремах, допомагаючи боротися з чинниками, що посилюють процеси старіння шкіри. 

Наукова спільнота переконана, що вивчення мікробіому – це величезний крок для розвитку медицини й косметології. Результати досліджень, які проводяться постійно, роблять неабиякий вплив на створення нових технологій, а це означає, що засоби для догляду за шкірою вдосконалюються. Отже, в житті, як і в кіно, далі буде. 

А поки ділимося підбіркою засобів, які точно допоможуть відновити мікробіом шкіри:

Крем знімає запальний процес і підвищує природний рівень зволоження шкіри. Покращує зовнішній вигляд, вирівнює тон та текстуру.

Універсальний засіб, що балансує стан шкіри, поки ви спите. Концентрована формула посилює зволожувальну дію та попереджає появу зморшок.

Відновлювальна маска з пробіотиками. Допомагає відновити корисну флору для шкіри, яка захищає її від стресових факторів навколишнього середовища та відновлює здоровий мікробіом.

Очищувальна пінка, що напрочуд м’яко та дбайливо забирає всі забруднення. Безсульфатна формула запобігає зміні PH шкіри і очищає епідерміс без руйнування його природної захисної плівки.

Нічний суперживильний крем для сухої та зневодненої шкіри з пробіотиками в складі. Зранку обличчя наповнене, м’якеньке та шовковисте.

Має невагому консистенцію, швидко вбирається. Знімає свербіж, дуже гарно зволожує шкіру, прибирає лущення.

Можна використовувати на суху шкіру, або емульгувати у руці й наносити вже на вологе обличчя (текстура буде більш гелева). Використовуємо в разі першого етапу очищення або якщо прокинулися і відчуваєте сухість, лущення (це якраз маркери порушеного мікробіому).

Ідеально підходить для жирної,комбінованої шкіри, схильної до висипань. Балансує, зволожує, в ідеалі його потрібно використовувати у випадку використання інших активів.

Королева лінійки. Локальний засіб, що має досить швидку дію. На висипання, яке тільки починає з'являтися (болюче), наносимо тонким шаром і лягаємо спати. На ранок запалення зменшується, а болісні відчуття стають менші. Вранці засіб можна продублювати (якщо не наносите макіяж). Пригнічує запалення, які тільки назрівають, та витягує вже існуючі.

Опубліковано в

Журнал

Дата створення

2/02/2024