Статті

Ензими, або гладенька та сяюча шкіра без подразнень

тьмяність

Усе, що потрібно знати про косметику з ензимами

Зміст
1.

Що таке ензими та як вони працюють?

2.

Найпопулярніші фруктові ензими

3.

Чи можна повністю замінити кислоти ензимами?

4.

Ензими в косметиці: засоби, на які варто звернути увагу

5.

Популярні запитання про ензими

Жодна б’юті-рутина не може бути цілісною та максимально ефективною без якісного відлущення. Кислоти, скраби, ретинол — якщо ви ретельно доглядаєте за шкірою, то точно знайомі з цими компонентами. І точно знаєте, що в гонитві за сяйвом і гладкістю перестаратися з ексфоліантами дуже просто. Від надмірного відлущення природний захисний бар’єр руйнується, можуть з’явитися подразнення, сухість, почервоніння та навіть висипання. А особливо, якщо ви схильні до чутливості та загалом не можете переносити сильні відлущувальні засоби. То що ж робити? Звернути увагу на ензими.

Гладенька та сяюча шкіра без подразнень? О, так! (Фото-2)

Що таке ензими та як вони працюють?

Ензими (ферменти) для обличчя — це відлущувальні засоби, які дуже делікатно та м’яко видаляють ороговілі клітини з поверхні шкіри. По суті, це білки, які отримують з рослин і фруктів. Вони здатні розщеплювати білок кератин на поверхні шкіри. І от коли цей кератин розщеплюється, зв'язки між відмерлими клітинами шкіри також руйнуються, тому вона може м'яко відлущуватися в найпростіший і найбезпечніший спосіб. Основна відмінність з кислотами якраз й полягає в тому, що коли ензими з'їдають відмерлі лусочки шкіри, вони припиняють свою роботу і не зачіпають здорові, живі клітини, що знаходяться під ними. Кислоти ж проникають глибше, а отже живі шари шкіри можуть бути зачеплені. Але не подумайте, що ми демонізуємо кислоти — в жодному разі: іноді глибока ексфоліація теж необхідна. Головне мати різні опції під різні потреби шкіри в конкретний момент.

Гладенька та сяюча шкіра без подразнень? О, так! (Фото-3)

Найпопулярніші фруктові ензими

— Ферменти ананаса

Ананас містить фермент бромелайн, який діє, як альфа-гідроксикислота та видаляє ороговілі клітини. Також має протизапальні властивості.

— Ферменти плодів папайї

Плід папайї містить фермент папаїн. Він підвищує еластичність шкіри та допомагає запобігати появі зморшок. Оновлює та освітлює.

— Ферменти бананових фруктів

Банани містять ферменти амілазу та мальтазу. Відмінно пом'якшують і живлять.

Чи можна повністю замінити кислоти ензимами?

Усе залежить від вашої шкіри. Якщо вона суха та чутлива — ензими можуть стати справжнім порятунком. Вони також просто ідеальні для старту: у випадку, якщо ви ніколи не користувалися жодними ексфоліантами, косметика з ферментами допоможе підготувати шкіру до глибшого відлущення. Проте ситуація зовсім інша з жирною, схильною до акне шкірою: їй все ж потрібне глибоке проникнення в пори, тож без кислот не обійтися.

Але також є й третя опція — спробуйте використовувати їх у тандемі: ферментні засоби для покращення поверхневого клітинного обміну, а засоби на основі кислот або ретинолу, щоб зробити оновлення зсередини. Серед продуктів у нашому асортименті є варіанти, де фруктові ензими вдало поєднуються з кислотами та створюють той самий вау-ефект. Головне максимально вдало все підібрати, в чому вам завжди допоможуть наші експерти, й результат не змусить чекати. 

Гладенька та сяюча шкіра без подразнень? О, так! (Фото-4)

Ензими в косметиці: засоби, на які варто звернути увагу

— Pure Enzymes COSMEDIX — маска з журавлиною для обличчя — це абсолютний бестселер і номінант на всі премії за краще оновлення шкіри. Склад потужний, але не викликає подразнення. Ензими журавлини м'яко та ніжно очищають і додають сяйва, L-молочна кислота відлущує та водночас зволожує, а L-глутатіон усуває пігментні плями та освітлює.

— Fortify COSMEDIX — сяйво та краса волосся залежить також і від здоров’я шкіри голови. Цей охолоджувальний пілінг якісно очистить від залишків стайлінгових засобів, ороговілих клітин і себуму, а отже допоможе покращити кисневий обмін у тканинах. Крім того, він інтенсивно зволожує та живить — тож, здається, це ідеальний варіант.

— Enzyme Cleanser Dr. Barbara Sturm — два в одному: очисна пінка та м’який ферментний скраб. Пом’якшує, видаляє всі забруднення, косметику і зайвий жир з поверхні, тим самим підвищує здатність шкіри поглинати активні інгредієнти. Результат — гладке, оновлене, сяюче обличчя. Лишається тільки додати усмішку, і ви чарівні.

— C Scape Enzymatic Gel Cleanser DCL — якщо ви шукали базовий ензимний засіб для вмивання — це він. Дуже м'яко відлущує, відкорковує пори, заспокоює, надає сяйва та рівного тону. Підходить для всіх типів шкіри.

— Papaya Enzyme Peel ELEMIS — ультраніжний крем з ензимами для чутливої шкіри обличчя. Фруктові ферменти миттєво проникають в гідроліпідний шар і надають шкірі гладкість, еластичність, зволожують та пом’якшують. Працюють дуже делікатно, тож шкіра буде в захваті.

— Peeling Enzymatique La Biosthetique — у складі два потужних активних компоненти, які й створюють всю магію. Комплекс ензимів папайї зменшує товщину рогового шару, сприяє глибокому очищенню та оновленню. Альгін з морських водоростей відновлює ліпідний обмін, сприяє усуненню набряків і зволожує. Для комбінованої шкіри просто незамінний продукт.

— Purifying Gel Cleanser Bravura London — очищувальний гель на основі саліцилової кислоти. М'яко ексфоліює, оновлює, вирівнює тон і текстуру та запобігає появу комедонів. Словом, якщо ваша шкіра схильна до закоркованих пор та дрібних висипань — радимо придивитися.

— Triple Action Resurfacing Peel Instytutum — пілінг для обличчя потрійної дії. В основі формули гліколева, саліцилова кислоти та мікрогранули бамбука, які на раз-два видаляють ороговілі клітини та звужують пори. Також у складі екстракт синьо-зелених водоростей, який розгладжує та оновлює, та ензими папайї, що насичують, тонізують та заспокоюють. За регулярного використання ви просто не впізнаєте свою шкіру.

— Daily Milkfoliant Dermalogica — м'який порошок на основі рисової пудри та суміші екстракту винограду й аргініну. Останні містять AHA, BHA та фермент Saccharomyces, які й забезпечують м'яке хімічне відлущування, покращуючи загальну гладкість шкіри. Засіб діє надзвичайно делікатно, тож можна застосовувати щодня.

— Daily Superfoliant Dermalogica — ще один варіант косметики з ферментами на щодень. Очищує, абсорбує себум та інші забруднення з пор. Але також покращує бар'єрні функції шкіри та має лімфодренажний ефект. Не викликає подразнень чи сухості, а от зробити шкіру гладенькою та сяючої точно зможе.

— Daily Microfoliant Dermalogica — легендарна пудра Dermalogica! Порошок на основі рисових ензимів, у поєднанні з папаїном і саліциловою кислотою просто ідеально полірує шкіру. А також допомагає збалансувати нерівний тон і заспокоїти шкіру.

— Tri-Active Exfolianting Masque iS Clinical — маска-скраб, розроблена на основі натуральних, органічних мікрогранул целюлози та вітаміну В, рослинних ензимів і саліцилової кислоти. Компоненти стимулюють регенерацію клітин, нормалізують вироблення колагену, заспокоюють і пом'якшують. Після нанесення, сліди втоми та стресу наче рукою зніме.

— Sunapee Holifrog — освітлювальна пудра для вмивання з вітаміном С. Створена на основі суміші ніжних рослинних ферментів, потужних антиоксидантів і зволожувальних рослинних екстрактів, вона є універсальним очисником. Ідеально видаляє забруднення, бореться з тьмяністю, заспокоює подразнення та почервоніння.

— Milk and peel Erborian — маска всього за п’ять хвилин покращує колір, заспокоює, зміцнює шкірний бар’єр і глибоко живить. Головні герої в складі — кунжутне молоко, кунжутна олія та відлущувальні ензими. Текстура дуже ніжна та кремова.

— Dynamic Resurfacing Peel & Reset ELEMIS — флакон з двома фазами активних компонентів. Фаза І містить комплекс кислот, які делікатно впливають на епідерміс, стимулюють оновлення, освітлюють і вирівнюють тон. Фаза ІІ — фруктові ензими та лізат ферменту лактокока, які живлять, розгладжують та мінімізують видимі недоліки шкіри.

Популярні запитання про ензими

— Які основні переваги ензимів?
- м’яко оновлюють без подразнень;
- додають сяйва та гладкості;
- борються з пігментацією;
- дають антивіковий ефект;
- добре поєднуються з іншими інгредієнтами;
- підходять практично всім. 

— Як часто користуватися косметикою з ферментами?
Залежить від вибраного вами засобу: якщо це маска — від одного до кількох разів на тиждень, а от гелі чи порошки для вмивання підійдуть і для щоденного догляду.  

— Як ввести ензими у свою рутину?
Поступово. Фруктові ензими хоч і м’які, та все ж це активні компоненти, тому починайте з малого: зробіть пробний тест і подивіться, як реагує шкіра. 
Ну й звісно ми як завжди радимо проконсультуватися з експертами, перш ніж купувати той чи інші засіб.

— Як зберігати засоби з ензимами?
Ці компоненти досить чутливі до зовнішніх факторів. Зміна температури та рН можуть зробити їх неактивними. Тож косметику з ензимами важливо зберігати в прохолодному темному сухому місці та переконатися, що баночка ретельно закрита. 

Гладенька та сяюча шкіра без подразнень? О, так! (Фото-5)
Опубліковано в

Журнал

Дата створення

9/03/2023